Nasza fundacja pomaga w leczeniu

Znaczenie prawidłowo dobranej rehabilitacji jest kluczowe w powrocie do zdrowia.
Wesprzemy Cię w organizacji pobytu w klinice rehabilitacyjnej lub odpowiednich konsultacjach medycznych. Wskażemy także lub będziemy Cię reprezentować w instytucjach, w których można starać się o dofinansowanie rehabilitacji prywatnej dla osób z poważnymi obrażeniami po wypadkach.

Od czego zacząć?

  1. Przede wszystkim musisz zdecydować się na rehabilitację. Jest ona niezbędna w procesie zdrowienia, a także Twojej rekonwalescencji. Zdecydowanie się na ten proces pozwoli nam na wyszukanie najlepszych rozwiązań dla Ciebie, zgodnie z zaleceniami lekarzy specjalistów. Szybsza decyzja zwiększa szanse na powrót do zdrowia, ale także wpłynie na efekty leczenia. Dodatkowo będziemy mieć czas, aby znaleźć czy zebrać środki na Twoje leczenia, a także wybrać odpowiednie miejsce na Twój proces zdrowienia.

Kolejne kroki to:

  1. Organizacja rehabilitacji. Ten etap zależy od stanu Twojego zdrowia. Musisz wiedzieć, że prywatne ośrodki rehabilitacyjne kierują się różnymi kryteriami przyjęcia w przypadku pacjentów z urazami ortopedycznymi i neurologicznymi, ponieważ wymagają oni zupełnie innego zakresu opieki niż standardowa. Dodatkowo, kiedy jesteś ubezpieczony możesz skorzystać także rehabilitacja w szpitalu (stacjonarna) na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. Bez względu na to, który wariant rehabilitacji będzie możliwy – lekarz prowadzący wyznaczy odpowiednią ścieżkę rehabilitacji.
  2. Dofinansowanie rehabilitacji. W zależności od okoliczności wypadku możemy starać się o refundację rehabilitacji i wszelkich kosztów leczenia z polisy OC sprawcy w wypadku. Nasz zespół pokieruję Cię do adwokata wyspecjalizowanego w tej dziedzinie prawa, abyś mógł zwiększyć szanse na zdobycie niezbędnych środków na cały proces leczenia. Najczęściej odbywa się to w formie odszkodowania, renty czy zadośćuczynienia, ale także finansowania wszystkich kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją.
    Musisz wiedzieć, że wszystkie procedury związane z uzyskaniem dofinansowań, bez względu na źródło (OC sprawcy, PFRON, PCPR) są najczęściej długie i skomplikowane. Dlatego zgłaszając się do nas – pomożemy Ci je przejść i wesprzemy Cię na każdym etapie tego procesu. Wiemy, że w okolicznościach wypadków profesjonalna pomoc jest najważniejsza, aby wiedzieć co robić czy też zorganizować dofinansowanie do rehabilitacji swojej
    dziecka lub innej bliskiej osoby, skontaktuj się z nami abyśmy mogli Ci pomóc.

CHCESZ POMÓC NASZYM PODOPIECZNYM?

Nasza misja jest zgodna z Twoimi wartościami i czujesz, że możesz pomóc?

Nasza misja jest zgoda z Twoimi wartościami i czujesz, że możesz pomóc?

Napisz do nas

Masz ogólne pytania skierowane do naszej fundacji? Napisz do nas.